Inne marki

Dostępny od 2010 roku Countryman, pierwszy SUV marki MINI doczeka się zmian generacyjnych. Prototypowe egzemplarze przechodzą obecnie testy drogowe, dzięki czemu możemy poznać wygląd nowego auta.

Jakimi modelami interesują się klienci na rynku samochodów używanych w Polsce? Czy największe wzięcie mają auta ze znaczkiem BMW i Audi?

W 2012 roku zarejestrowanych zostało w Polsce 23 059 sztuk modeli należących do marek premium, tj. o 11,67% więcej w porównaniu do roku 2011. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę że cały rynek spadł w tym czasie o 1,54%. Liderem wśród marek zostało BMW, a w przypadku modeli Volvo XC60.

Wciąż najczęściej zasobność portfela decyduje o wyborze konkretnego modelu i marki samochodu. Na drugim miejscu jest funkcjonalność auta. Im lepsza marka i wyższa cena, tym częściej górę biorą indywidualne gusta.

 

Od momentu premiery handlowej modelu MINI Paceman dostępne będą cztery warianty silnikowe. Klienci otrzymają wybór dwóch silników benzynowych oraz dwóch wysokoprężnych, wszystkie 4-cylindrowe z pokaźnym zasobem mocy, której towarzyszy niskie zużycie paliwa i emisja spalin.